Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

Remont cerkwi

ROZPOCZĘTO REMONT CERKWI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Od początku 2012 roku rozpoczęto starania o zakup dawnej kaplicy szpitalnej przy ulicy Teatralnej w Gorzowie Wielkopolskim na potrzeby greckokatolickiej parafii                       św. Jozafata w Gorzowie.

Starania te zakończyły się sukcesem – w kwietniu 2013 roku zakupiono budynek oraz ziemię. To wielka radość dla wiernych, którzy od przesiedlenia na Ziemie Zachodnie w 1947 roku w ramach Akcji „Wisła” modlą się w kaplicy na cmentarzu Świętokrzyskim w Gorzowie. 

Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace remontowe wykonywane w większości przez parafian.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, o pomoc finansową, aby pomóc  nam wyremontować cerkiew. Parafia greckokatolicka w Gorzowie to mała wspólnota, należy do niej  26 rodzin, ale wierzymy, że dzięki naszej pracy, ofiarom a także z pomocą innych będziemy mogli wyremontować świątynię.  Własna cerkiew  dla naszej parafii to wielki dar, którego nie możemy zmarnować.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc.

ks. Dariusz Hubiak z parafianami

 

Numer  rachunku bankowego

21 8367 0000 0490 1569 1490 0001

 

Parafia greckokatolicka pw. Jozafata Męczennika

ul. Warszawska 202

66-400 Gorzów Wielkopolski

„Na remont cerkwi”

 

Darowizna na cele kultu religijnego.

Wpłatę można odliczyć od podatku.