Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

8.04.2019 WIELKANOC W SKWIERZYNIE

            W Wielkanoc, 28 kwietnia 2019 r.  sto grekokatolików ze Skwierzyny i z Ukrainy modliło się podczas nabożeństw w kościele św. Mikołaja. Proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak odprawił Paschalną Jutrznię i Mszę Świętą.

            Po nabożeństwach poświęcono pokarmy, które wierni mogli spożyć podczas wielkanocnego śniadania, a następnie wszyscy przystąpili do namaszczenia- myruwannia. Zgromadzeni witali się radosnym - Chrystos Woskres! Chrystus Zmartwychwstał!

fotografie: Aleksandra Kwiatkowska

28.04.2019 WIELKANOC W STRZELCACH

            Rankiem, w dzień Zmartwychwstania Jezusa, 28 kwietnia 2019 r., wierni parafii św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich wzięli udział w świątecznych nabożeństwach - Jutrzni Paschalnej i Mszy Świętej. Po nabożeństwach proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak, poświęcił pokarmy oraz odbyło się namaszczenie (myruwannia). Pięknymi pieśniami  wychwalano Zmartwychwstanie Pańskie.

 

25-27.04.2019 WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim tygodniu wierni parafii greckokatolickich w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Strzelcach Krajeńskich zgromadzili się w świątyniach, aby modlić się oraz wspominać śmierć i mękę Jezusa Chrystusa.

W Wielki czwartek ks. Dariusz Hubiak odprawił Jutrznię Męki Pańskiej, w Wielki piątek -  Nieszpory wraz z procesyjnym wyniesieniem płaszczanicy. W Wielką sobotę modlono się podczas Akatystu  pasyjnego i Nieszporów wraz z Liturgią św. Bazylego.

We wszystkich parafiach adorowano płaszczanicę, modląc się i śpiewając wielkopostne pieśni.

13-14.04.2019 WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE

            W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie Wielkopolskim odbyły się wielkopostne rekolekcje, które prowadził ks. Paweł Poczekajło z Białego Boru.

           Wierni mogli wziąć udział w nabożeństwach, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz wysłuchać słowa Bożego o naszych relacjach do Pana Boga. Rekolektant gorąco zachęcał także do czytania Pisma Świętego, gdzie można znaleźć pocieszenie we wszystkich trudnych momentach naszego życia.  W Gorzowie odbyły się również spotkania z dziećmi i młodzieżą.

            W niedzielę, przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych podziękowali ks. Pawłowi  za rekolekcje.