Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

28.04.2019 WIELKANOC W STRZELCACH

            Rankiem, w dzień Zmartwychwstania Jezusa, 28 kwietnia 2019 r., wierni parafii św. Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich wzięli udział w świątecznych nabożeństwach - Jutrzni Paschalnej i Mszy Świętej. Po nabożeństwach proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak, poświęcił pokarmy oraz odbyło się namaszczenie (myruwannia). Pięknymi pieśniami  wychwalano Zmartwychwstanie Pańskie.

 

25-27.04.2019 WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim tygodniu wierni parafii greckokatolickich w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Strzelcach Krajeńskich zgromadzili się w świątyniach, aby modlić się oraz wspominać śmierć i mękę Jezusa Chrystusa.

W Wielki czwartek ks. Dariusz Hubiak odprawił Jutrznię Męki Pańskiej, w Wielki piątek -  Nieszpory wraz z procesyjnym wyniesieniem płaszczanicy. W Wielką sobotę modlono się podczas Akatystu  pasyjnego i Nieszporów wraz z Liturgią św. Bazylego.

We wszystkich parafiach adorowano płaszczanicę, modląc się i śpiewając wielkopostne pieśni.

13-14.04.2019 WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE

            W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie Wielkopolskim odbyły się wielkopostne rekolekcje, które prowadził ks. Paweł Poczekajło z Białego Boru.

           Wierni mogli wziąć udział w nabożeństwach, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz wysłuchać słowa Bożego o naszych relacjach do Pana Boga. Rekolektant gorąco zachęcał także do czytania Pisma Świętego, gdzie można znaleźć pocieszenie we wszystkich trudnych momentach naszego życia.  W Gorzowie odbyły się również spotkania z dziećmi i młodzieżą.

            W niedzielę, przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych podziękowali ks. Pawłowi  za rekolekcje.

07.04.2019 URODZINY PARAFIANKI

Dnia 7 kwietnia 2019 r. w kościele św. Mikołaja w Skwierzynie, gdzie odbywają się greckokatolickie nabożeństwa,   została odprawiona Msza Święta, podczas której modlono się o zdrowie i łaski Boże dla Marii Konował, parafianki skwierzyńskiej parafii, która świętowała swoje 90-te Urodziny.
            Proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak, wręczył  Jubilatce dyplom oraz ikonę Brama miłosierdzia, a parafianie złożyli serdeczne życzenia i wiązankę kwiatów, wszyscy zaśpiewali radośnie Mnohaja lita.