Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

22-23.07.2015 ODPUST W SKWIERZYNIE

     W Skwierzynie, w dniach 22-23 lipca 2016 r., wierni świętowali swój parafialny odpust- świętych Włodzimierza i Olgi.

    Uroczystości rozpoczęły sie nieszporami, które odprawili ks. Dariusz Hubiak, a ks. Ernest Sekulski z Międzyrzecza służył wiernym Sakramentem pokuty.

    W sobotę odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Ernest Sekulski, a współkoncelebrował ks. Dariusz. Parafianie mogli wysłuchać przejmującej homilii wygłoszonej przez ks. Ernesta.

     W modlitwach wzięli udział także: proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Mikołaja ks. Kazimierz Małżeński wraz z wikarymi parafii. Ksiądz Kazimierz złożył parafianom serdeczne życzenia z okazji odpustu.

    Po nabożeństwie wszyscy goście i parafianie spotkali się przy wspólnym obiedzie w sali parafialnej, była to okazja do miłego spotkania wiernych.

09.07.2016 ZJAZD KOBIET

    W Poznaniu, 9 lipca 2016 r., odbył się Zjazd Kobiet południowych dekanatów Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK w Polsce. W Zjeździe udział wzięło udział 20 kobiet  ze Strzelec, Skwierzyny i Gorzowa.
    Wydarzenie rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM. Następnie w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii wysłuchano wykładów: ks. Andrzeja Bunzyło -O Miłosierdziu, o. Szymona Jankowskiego - O małżeństwie, księdza Biskupa Włodzimierza - O teraźniejszej sytuacji Cerkwi greckokatolickiej. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania pięknego koncertu w wykonaniu dzieci z Poznania. Całość zakończył Mołebeń do Bogurodzicy w poznańskiej  greckokatolickiej cerkwi Zjazd był okazją do modlitwy i spotkania kobiet grekokatoliczek. 26.06.2016 ZAKOŃCZENIE SZKOLNEGO ROKU

  Po niedzielnej Mszy Świętej w Gorzowie, 26 czerwca 20016r., odbyło się zakończenie szkolnego roku dzieci oraz przedszkolaków, które uczą się greckokatolickiej religii przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie oraz uczestniczą w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską dofinansowanego przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 
    Z rąk swoich nauczycieli ks. Dariusz Hubiaka i Ireny Boruszczak-Hubiak odebrały świadectwa, dyplomy oraz upominki za osiągnięcia w nauce. Olga Stefanów odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie Bożonarodzeniowa kartka, a Daria Świątkowska  dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w Rysunkowym diecezjalnym konkursie biblijnym Ksiega Rodzaju.  Wszyscy życzyli dzieciom słonecznych wakacji i spokojnego odpoczynku.


11.06.2016 FESTIWAL TWORCZOŚCI SAKRALNEJ

    Dnia 11.06.2016 r. Białym Borze odbył sie XXIV Festiwal Twórczości Sakralnej pod hasłem  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7).
    Młodzi parafianie z różnych miejscowości przedstawiali twórczość artystyczną. Gorzów Wielkopolski reprezentowała uczennica III klasy gimnazjum-Olga Stefanów, która przepięknie zadeklamowała wiersz o Miłosierdziu. Po koncercie wszyscy uczestnicy wzięli udział w modlitwie - Akatyście do Bogurodzicy. Olę do występu przygotowała Irena Boruszczak-Hubiak.