Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

"Hajiwky" koło Spichlerza

Dnia 8 kwietnia 2017 r. dzieci uczące się religii greckokatolickiej przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz biorące udział w projekcie Spotkania z ukraińską kulturą wystąpiły podczas wystawy pokonkursowej 45 Ogólnopolskiego konkursu pisanek im. Michała Kowalskiego w Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp.

            Przedstawili ukraińskie obrzędy wielkanocne- "hajiwky". Dzieci wspaniale opisywały radość Zmartwychwstania Pańskiego poezją wielkanocną oraz wykonali starodawne obrzędowe pieśni wielkanocne przy akompaniamencie p. Wioletty Sycz, która tow arzyszyła dzieciom na gitarze.

             Projekt Spotkania z kulturą ukraińskądofinansowanyjest przez MiastoGorzów Wielkopolski 

16.04.2017 WIELKANOC W GORZOWIE

            W dzień Wielkanocy wierni z Gorzowa oraz Ukrainy, którzy uczą się i pracują w Polsce, zebrali się na nabożeństwach. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił Nadgrobne, Paschalną Jutrznię i Mszę Świętą. Wierni przystąpili także do namaszczenia. Poświęcone zostały pokarmy, które wierni zabrali do swoich domów, aby spożyć wielkanocny posiłek.  

 

zdjęcia: Jakub Lemesz

16.04.2017 WIELKANOC W STRZELCACH

            W wielkanocny poranek w Strzelcach Krajeńskich  rozpoczęły się nabożeństwa: Nadgrobne, Jutrznia Paschalna i Msza Święta, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Po nabożeństwach odbyło się poświęcenie pokarmów oraz namaszczenie (myruwannia). Zgromadzeni  wierni pieśniami wychwalali Zmartwychwstanie Chrystusa.

16.04.2017 WIELKANOC W SKWIERZYNIE

 

            W dzień Wielkanocy zgromadzili się grekokatolicy ze Skwierzyny oraz z Ukrainy na nabożeństwach w kościele św. Mikołaja. Wierni uczestniczyli w Paschalnej Jutrzni i Mszy Świętej, które odprawił ks. Dariusz Hubiak. Po nabożeństwach poświęcono pokarmy spożywane podczas wielkanocnego śniadania.