Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

5-7.04.2018 WIELKI TYDZIEŃ

W Wielkim tygodniu w greckokatolickich parafiach w Gorzowie, Skwierzynie i Strzelcach zgromadzeni wierni modlili się w świątyniach,  wspominając  śmierć i mękę Jezusa Chrystusa....

 

Czytaj więcej...

8.04.2018 WIELKANOC W STRZELCACH

            W niedzielny  wielkanocny poranek w Strzelcach Krajeńskich  wierni wzięli udział w świątecznych nabożeństwach. Proboszcz parafii, ks. Dariusz Hubiak, odprawił  Nadgrobne, Jutrznię Paschalną i Mszę Świętą.

 

            Po nabożeństwach poświęcono pokarmy oraz odbyło się namaszczenie (myruwannia). Pięknymi pieśniami  wychwalano Zmartwychwstanie Chrystusa.

8.04.2018 WIELKANOC W SKWIERZYNIE

            W Wielkanoc grekokatolicy ze Skwierzyny oraz z Ukrainy modlili się podczas nabożeństw w kościele św. Mikołaja. Wierni uczestniczyli w Paschalnej Jutrzni i Mszy Świętej, które odprawione zostały przez  ks. Dariusza Hubiaka.

            Po nabożeństwach poświęcono pokarmy oraz odbyło się namaszczenie, a wokół słychać było dźwięczne "Chrystos woskres"!

 zdjęcia: Ewa Nakoneczna

8.04.2018 WIELKANOC W GORZOWIE

            W dzień Wielkanocy wierni z Gorzowa oraz Ukrainy zebrali się na nabożeństwach w kaplicy na Cmentarzu Świętokrzyskim. Ksiądz Dariusz Hubiak odprawił Paschalną Jutrznię i Mszę Świętą. Wierni przystąpili także do namaszczenia. Na Wielkanoc, a także w sobotę, poświęcone zostały pokarmy, które wierni spożyli podczas  wielkanocnego posiłku.

            W tym roku parafia w Gorzowie wzbogaciła się o ikonę Zmartwychwstania, która podarowana została przez rodzinę Horodeckich i Huliaszczych z Ukrainy.

zdjęcia: Jakub Lemesz