Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

01.07.2017 ZJAZD KOBIET W SKWIERZYNIE

            Dnia 1 lipca 2017 r.  w Skwierzynie odbył się zjazd kobiet z greckokatolickich parafii  południowych  dekanatów Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej UKGK.

            Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM- ordynariusz Eparchii Wrocławsko - Gdańskiej przy  koncelebrze ks. mitrata Juliana Hojniaka, ks. Andrzeja Michaliszyna, ks. Romana Kiłyka i ks. Dariusza Hubiaka. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, spowiadali - ks. Andrzej Bunzyło, ks. Ernest Sekulski i ks. Jewhen Suchyj. Homilię wygłosił Władyka Włodzimierz, mówił o ogromnym znaczeniu takich spotkań formacyjnych, o modlitwie i integracji wiernych. Uczestników modlitwy przywitał także ks. Kazimierz Małżeński, proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Mikołaja w Skwierzynie...

Fotografie: Jarosław Stefanów

Czytaj więcej...

25.06.2017 ZAKOŃCZENIE SZKOLNEGO ROKU

       Po niedzielnej Mszy Świętej w Gorzowie, 25 czerwca 2017 r., odbyło się zakończenie szkolnego roku dzieci i młodzieży, którzy uczą się greckokatolickiej religii przy Zespole Szkół nr 20 w Gorzowie oraz uczestniczą w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską dofinansowanego przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.  
            Młodzi deklamatorzy - nagrodzeni uczniowie podczas
IX Konkursu recytatorskiego ukraińskiej poezji patriotycznej "Poeci Ukrainy" w Szczecinie -Olga Stefanów i Andrzej Pecuch przepięknie opowiedzieli wiersze.

            Katecheta -ks. Dariusz Hubiak oraz prowadząca projekt Irena Boruszczak-Hubiak wręczyli  uczniom świadectwa, dyplomy oraz upominki za osiągnięcia w nauce.

             Wszyscy życzyli dzieciom  i młodzieży  wspaniałych  wakacji.

03.06.2017 KONKURS W SZCZECINIE

Dnia 3 czerwca 2017 r. dzieci z Gorzowa Wielkopolskiego wzięły udział w  IX Konkursie recytatorskim ukraińskiej poezji patriotycznej "Poeci Ukrainy".

             Pięknie zaprezentowali się Andrzej Pecuch z II klasy szkoły podstawowej i Olga Stefanów z I klasy liceum. Andrzej  zostały nagrodzony wyróżnieniem, a  Olga zdobyła II miejsce w kategorii grupy gimnazjalnej i licealnej.

O konkursie można usłyszeć w audycji "Posydeńky":

 

http://radioszczecin.pl/249,523

13.05.2017 OLIMPIADA BIBIJNA

    W Poznaniu, dnia 13 maja 2017 r., odbył się etap diecezjalny Olimpiady Biblijnej z Księgi Wyjścia organizowanej przez Diecezję Wrocławsko - Gdańskiej UKGK w Poslce.

            Z Gorzowa Wielkopolskiego  udział wzięła - Olga Stefanów, uczennica klasy I liceum, która uczy się religii greckokatolickiej pod kierunkiem ks. Dariusza Hubiaka przy Zespole Szkół nr 20. Ola zdobyła wyróżnienie. 
            Po konkursie wszyscy uczestnicy i katecheci wzięli udział w modlitwie- Mołebniu do Bogurodzicy.

 Fotografie można zobaczyć także tu:

 http://www.cerkiew.net.pl/Wiadomosci/wiadomoscjedna.php?polaczenie=wiad_1494760235&cerkiew=cerkiew