Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

7.01.2017 ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się w Gorzowie w Wigilię, 6 stycznia 2016 r., nabożeństwem - Wielkie Poweczerie z Łytią, które odprawił proboszcz ks. Dariusz Hubiak.

 We wszystkie dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Święto Objawienia Pańskiego  w świątyniach w Gorzowie, Skwierzynie i Strzelcach zgromadzili się grekokatolicy z Polski i Ukrainy dzieląc wspólnie radość w modlitwie oraz śpiewając wspaniałe ukraińskie kolędy.

 W Strzelcach Krajeńskich do wiernych zawitali kolędnicy-rodzina Państwa Martynyszyn z Warszawy, którzy rozweselili kolędami parafian podczas Świąt.

 

 

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA OBYWATELI UKRAINY

Bezpłatne porady prawne dla obywateli Ukrainy

mecenasi: Oskar Hładki tel. 600 234 657

i Paweł Cierkoński tel. 691 213 331

środa, godz. 16.00-17.00

siedziba Związku Ukraińców w Polsce koło w Gorzowie

ul. Jagiełły 15, 66-400 Gorzów Wielkopolski (I piętro)

18.12.2016 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

 W niedzielę, 18 grudnia 2016 r., po Mszy Świętej do młodszych i starszych parafian św. Jozafata w Gorzowie przyszedł Święty Mikołaj.

 Oczekiwany Gość dotarł do kaplicy greckokatolickiej wraz ze swoim pomocnikiem-Aniołem , który pomagał nieść wielkie worki pełne prezentów.

 Dzieci, uczące się greckokatolickiej religii i uczestniczące w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, dofinansowanego z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przygotowały dla Świętego wspaniały koncert z wierszami i pieśniami. Zgromadzeni nagrodzili oklaskami wykonawców, Święty Mikołaj - prezentami, a wszyscy parafianie otrzymali słodkości i obrazek od Świętego.