Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

14.01.2018 r. PARAFIALNY KONKURS

W 2018 r. w Parafii pw. św. Jozafata w Gorzowie odbył się I Parafialny konkurs na wykonanie ozdób choinkowych. W konkursie wzięli udział najmłodsi parafianie, a także ich rodzice i dziadkowie. 

Uczestnicy wykonali piękne ozdoby (bombki, dzwoneczki, gwiazdki i in.). Na Nowy Rok, 14 styczna 2018 r., ks. Dariusz Hubiak wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody. Szczególnie nagrodzone zostały dzieci, a także rodziny, w których wspólnie wykonywano ozdoby.

7.01.2018 ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

            W Wigilię, 6 styczna 2018r., nabożeństwem - Wielkie Poweczerie z Łytią, które odprawił proboszcz ks. Dariusz Hubiak, rozpoczęły się uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. W gorzowskiej kaplicy przywitała wszystkich także piękna choinka udekorowana, jak co roku, przez Państwa Jana i Marię Urdów.   

            Podczas wszystkich dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Święto Objawienia wierni z Polski i Ukrainy w parafiach w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie chwalili Boga i radośnie śpiewali piękne  ukraińskie kolędy.

17.12.2017 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., po Mszy Świętej do wiernych parafii św. Jozafata w Gorzowie przyszedł Święty Mikołaj.

            Wspaniały Gość przyszedł z Niebios wraz z Aniołem, który niósł ze sobą wielką księgę, gdzie zapisywane są wszystkie uczynki.

            Dzieci, uczące się greckokatolickiej religii i uczestniczące w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, dofinansowanego z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przygotowały dla Świętego występ z wierszami i pieśniami ku czci Świętego.

 

            W  nagrodę Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a wszystkich parafian słodyczami.  

10.12.2017 URODZINY PARAFIANINA

 Dnia 10 grudnia 2017 r. w kaplicy greckokatolickiej w Gorzowie została odprawiona Msza Święta, podczas której modlono się o zdrowie i łaski Boże dla Eustachego Kociuby, parafianina gorzowskiej parafii, który świętował swoje 95-te Urodziny.
  Ze względu na stan zdrowia, a także brak możliwości dojazdu do kaplicy umiejscowionej na górze, na cmentarzu, parafianie odwiedzili Jubilata w domu składając mu serdeczne życzenia.