Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

23-24.11.2018 JUBILEUSZ 50-LECIA PRAFII W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

W roku 2019 Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wielkopolskim świętuje jubileusz 50-lecia istnienia.

Obchodom jubileuszowym, w dniach 23-24 listopada 2019 r., przewodniczył  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM, ordynariusz Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce...

Czytaj więcej...

23.11.2018 WIZYTA WŁADYKI WŁODZIMIERZA W GORZOWIE

Jego Ekscelecja ks. Biskup Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM, odwiedził budowę cerkwi greckokatolickiej przy ulicy Teatralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkał się z wykonawcą remontu i księdzem proboszczem parafii oraz zapoznał się dalszymi planami remontu.

Obecnie prowadzony jest remont więźby dachowej wraz z wymianą rynien i rur spustowych na wieży budynku. Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej  Województwa Lubuskiego.

18.11.2018 65. ROCZNICA ŚLUBU W STRZELCACH

               W niedzielę, 18 listopada  2018 r. w Parafii greckokatolickiej pw. świętego Michała Archanioła w Strzelcach Krajeńskich odbyła się dziękczynna Msza Święta w 65-tą  rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Anny i Michała Popielów, z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia na dalsze lata życia.

         Po Mszy Świętej Proboszcz parafii ks. Dariusz Hubiak i parafianie złożyli Jubilatom serdeczne życzenia a wszyscy zgromadzeni  zaśpiewali Mnohaja lita.

16-17.11.2018 JUBILEUSZ 60-LECIA PRAFII W STRZELCACH KRAJEŃSKICH

W piątek, 16 listopada 2018 r., w kościele św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich, uroczystymi nieszporami, które ks. Dariusz Hubiak rozpoczęły się obchody 60-lecia parafii świętego Michała Archanioła w Strzelcach. Sakramentem pokuty służył ks. Ernest Sekulski.

            W sobotę, 17 listopada b.r., wierni parafii w Strzelcach oraz licznie zgromadzenie goście zebrali się na modlitwach. Ksiądz Arkadiusz Trochanowski odprawił Akatyst ku czci św. Michała Archanioła, a sakramentem pokuty służył ks. Bogdan Feciuch. ...

Czytaj więcej...