Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

06.01.2019 r. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

            W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, 6 styczna 2019r. w trzech parafiach w Strzelcach Krajeńskich, Skwierzynie i Gorzowie proboszcz ks. Dariusz Hubiak odprawił Msze Święte, po których pobłogosławił prosfory. Każdy wierny mógł zabrać do swojego domu Betlejemskie Światło Pokoju, aby jego płomień zapłonął podczas spożywania wigilijnej kolacji. W Gorzowie odprawione zostało  nabożeństwo - Wielkie Poweczerie z Łytią.

            Podczas wszystkich dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Święto Objawienia wierni z Polski i Ukrainy w trzech parafiach wychwalali Narodzenie Chrystusa oraz  radośnie śpiewali piękne  ukraińskie kolędy.

29.12.2018 ZMARŁ KS. WŁADYSŁAW ROSIECKI

We Wrocławiu, w nocy z 29-30 grudnia 2018 r., zmarł ks. Władysław Rosiecki, ur. 25 lica 1930 r. w Rudawce, w Ukrainie, były proboszcz parafii greckokatolickich w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Strzelcach Krajeńskich.

Pogrzebowe uroczystości odbyły się 3-4 stycznia 2019 r. we Wrocławiu, którym przewodniczył Jego Ekcelencja Ks. Bp Włodzimierz Roman Juszczak, OSBM, Ordynariusz naszej Diecezji. Wzięli w nich udział także parafianie z Gorzowa, którzy złożyli wieniec od wiernych ze Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny i Gorzowa Wielkopolskiego.

Informacja o pogrzebie znajduje się na stronie internetowej naszej Diecezji:

http://cerkiew.net.pl/Wiadomosci/wiadomoscjedna.php?polaczenie=wiad_1546711379&cerkiew=cerkiew

23.12.2018 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GORZOWIE

                        W niedzielę, 23 grudnia 2018 r., po Mszy Świętej do wiernych parafii św. Jozafata w Gorzowie przyszedł Święty Mikołaj wraz z Aniołami.

                        Dzieci, uczące się greckokatolickiej religii i uczestniczące w zajęciach w ramach projektu Spotkania z kulturą ukraińską, dofinansowanego z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego, przygotowały program słowno-muzyczny ku czci Świętego z wierszami i pieśniami przy akompaniamencie gitary i skrzypiec.

         W  nagrodę Święty Mikołaj podarował dzieciom prezenty, a wszyscy zgromadzeni parafianie otrzymali cukierki.

30.11.2018 REMONT CERKWI

Pod koniec listopada 2018 r. zakończył się remont dachu wieży cerkwi greckokatolickiej w Gorzowie Wlkp.

            Dzięki dofinansowaniu z Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz ofiarom złożonym przez darczyńców przeprowadzono remont więźby dachowej wraz z wymianą rynien i rur spustowych wieży  cerkwi.Cała połać dachowa zastała pokryta nową dachówką.

Wieża obiektu została zabezpieczona przed dewastacją.