Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

08.06.2014 SPOTKANIA Z KULTURĄ UKRAIŃSKĄ W GORZOWIE

W sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim dnia 8 czerwca b.r. odbył się koncert z cyklu "Spotkania muzyką ukraińską" poświęcony 200 rocznicy urodzin Tarasa Szewczenki, wielkiego poety i wieszcza ukraińskiego narodu.
Podczas Roku Dialogu Pokoleń zorganizowanie koncertu z poezją i muzyką ukraińską miało szerokie znaczenie dla poszerzenia znajomości kultury sąsiadów. Wystąpił zespół Switłycia z programem poetycko-muzycznym opartym na twórczości Szewczenki.
Zaprezentowali się także studenci z Ukrainy, którzy uczą się w Gorzowie oraz dzieci z punktu nauczania języka ukraińskiego.
Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem przybyłych widzów.

25.05.2014 Dzień Mamy w Gorzowie

W ostatnią niedzielę maja w Gorzowie Wielkopolskim odbył się mały koncert dla wszystkich Mam. Dzieci wspólnie ze swoim katechetą ks. Dariuszem Hubiakiem i nauczycielką języka ukraińskiego Ireną Boruszczak-Hubiak przygotowały piosenkę i wierszyki, w których wysławiali trzy Matki- Matkę Bożą, Matkę – Ojczyznę oraz swoje Mamy. Wspólnie z uczniami wystąpili także najmłodsi parafianie, którzy z wielką radością przyłączyli się do występujących. Pod koniec koncertu dzieci złożyły kwiaty pod ikoną Bogurodzicy oraz podarowały bukieciki swoim Mamom.


20.04.2014r. Wielkanoc w Gorzowie Wielkopolskim

Wierni i goście zgromadzeni w tym roku na Wielkanoc w greckokatolickiej  kaplicy w Gorzowie świętowali wspólnie święto Zmartwychwstania Pańskiego. Wspaniałym przeżyciem był udział w procesji wokół świątyni  wychwalając Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz Jutrzni Paschalnej i Mszy Świętej. Poświęcone zostały również pokarmy, które spożyto podczas świątecznego śniadania.

20.04.2014r. Wielkanoc w Skwierzynie

Na nabożeństwach greckokatolickich  w Wielkanoc, w kościele św. Mikołaja w Skwierzynie, gromadzą się parafianie oraz goście biorąc udział w modlitwach. To wspaniały czas w roku, gdy można razem świętować czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.