Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie

Parafia pw. św. Jozafata w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

10.03.2017 REMONT CERKWI W GORZOWIE

Od 10 marca 2017 r. rozpoczął się remont cerkwi w Gorzowie. Zburzono ściany budynku, który stał obok kaplicy, ponieważ były one w bardzo złym stanie technicznym. Wszystkie roboty budowlane wykonała firma parafianina ze Skwierzyny - Jana Biłasa.

Pod koniec marca będą zalewane fundamenty  pod budynek, gdzie będą znajdowały się: zakrystia i pomieszczenia socjalne.

 Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w remoncie naszej cerkwi. 

18.01.2017 TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Dnia 18 stycznia 2017 r. w Gorzowskiej Katedrze odbyło się nabożeństwo ekumeniczne zapoczątkowujące Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,  w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich   z  Gorzowa oraz Frankfurtu nad Odrą. Modlitwom przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Lityński. Wspólnotę grekokatolików Gorzowa reprezentował proboszcz parafii św. Jozafata ks. Dariusz Hubiak.

 

Czytaj więcej...

1 % - DLA NATALII KONSTANTYNOWICZ 2017

  Nasza mała parafianka Gorzowa -Natalia, urodziła się w 2013 roku z chorobą Downa, wadą serca, niedrożnym przewodem pokarmowym i obniżonym napięciem mięśniowym. Od sierpnia 2015 r. oddycha przez rurkę tracheostomijną. Natalka ma pointubacyjne zwężenie krtani (IV stopnia) w części podgłośniowej, co oznacza, że przez krtań nie przechodzi powietrze. Natalia została wstępnie zakwalifikowana do operacji, która odbędzie się w miesiącach letnich w Klinice Otolaryngologii w Poznaniu. Szanse na samodzielne oddychanie bez rurki lekarze szacują na 50 %.

Czytaj więcej...

7.01.2017 ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się w Gorzowie w Wigilię, 6 stycznia 2016 r., nabożeństwem - Wielkie Poweczerie z Łytią, które odprawił proboszcz ks. Dariusz Hubiak.

 We wszystkie dni świąt Bożego Narodzenia, na Nowy Rok oraz w Święto Objawienia Pańskiego  w świątyniach w Gorzowie, Skwierzynie i Strzelcach zgromadzili się grekokatolicy z Polski i Ukrainy dzieląc wspólnie radość w modlitwie oraz śpiewając wspaniałe ukraińskie kolędy.

 W Strzelcach Krajeńskich do wiernych zawitali kolędnicy-rodzina Państwa Martynyszyn z Warszawy, którzy rozweselili kolędami parafian podczas Świąt.